بهترین رینگ لایت بزرگ پایه دار

بهترین رینگ لایت بزرگ پایه دار

بهترین رینگ لایت بزرگ پایه دار

بهترین رینگ لایت بزرگ پایه دار

با توجه به اهمیت فضای مجازی ، افراد زیادی با اهداف مختلف نظیر جلسات آنلاین ، عکاسی ، فروش محصول ، ارایه هنر ، سرگرمی و … اقدام به تولید محتوای تصویری کرده‌اند. همچنین، برای افراد دیگری نظیر عکاسان و آرایشگرها،تصاویر با کیفیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است،چرا که این تصاویر نماینده هنر و کسب و کار آن‌ها است.

اما خرید این ابزار نوردهی، نیاز به صرف کمی زمان و بررسی دارد. ما در ادامه این مطلب از وب سایت اگمان علاوه بر راهنمای خرید،  بهترین رینگ لایت بزرگ موجود در اگمان را به شما معرفی خواهیم کرد .

صرف نظر از مدل رینگ لایت ، صحنه یا این که دوربینی که با آن عکاسی یا این که فیلم برداری میکنید ، نورپردازی یکی از مهم ترین و تأثیرگذارترین عوامل میباشد.

نور و روشنایی و منعکس شدن آن در قلب ضبط تصویر جای دارد و بسیار حساس است و افت کیفیت بخش اعظمی از تصاویر به جهت ضعف روشنایی می باشد. نه صرفا خطاهای دوربین فیلمبرداری یا این که عکاسی با کیفیت پایین.

با تکنیک های نو عکاسی ، ابزار و امکانات مربوط به آن آپدیت و جدیدتر می گردند. بهترین رینگ لایت برای عکاسی از جمله تجهیزاتی میباشد که میتواند کمبود نقص نور و روشنایی در صحنه ما‌را کاملا و به نیکی پوشش دهد. در صورتی که تجربه عکاسی در استودیو را دارید می بایست نمونه هایی از این رینگ لایت و کاربردهای آن ها را دیده باشید.

برخلاف تصور بخش اعظمی از اشخاص ، رینگ لایت نه فقط به وسیله عکاسان ماهر بلکه امروزه به وسیله عکاسان آماتور نیز مورد به کارگیری قرار میگیرند.
رینگ لایت بزرگ

ویژگی‌هایی که باید موقع خرید بهترین رینگ لایت در نظر بگیرید:

با وجود تنوعی که در رینگ لایت‌ بزرگ وجود دارد، انتخاب کردن مدل مناسب، بسیار سخت است. قبل از خرید باید ویژگی‌های مختلف رینگ‌لایت‌ها را بشناسید و بر اساس نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. مهم‌ترین ویژگی‌ها و امکانات رینگ لایت که باید موقع خرید در نظر بگیرید .

هرچه رینگ لایت بزرگ تر باشد بهتر است

هر چقدر رینگ لایت بزرگ تری بخرید، نور خروجی و کیفیت نهایی تصویر، بهتر می‌شود.

البته نباید رینگ‌لایتی که می‌خرید بیش‌ از‌ اندازه بزرگ باشد. رایج‌ترین قطر رینگ‌لایت‌ها ۱۶ و ۱۸ اینچ است.

در صورتی که بخواهید در حالت ایستاده یا نشسته از خودتان فیلمبرداری کنید، رینگ لایت های کوچک باعث می‌شوند که زیر چانه، سایه بیافتد.

شناسه نمود رنگ (CRI) بالاتر بهتر است

شناسه نمود رنگ  High color rendering index یا CRI یکی از معیارهای اندازه‌گیری کیفیت نور است. هرچقدر CRI بالاتر باشد و به ۱۰۰ نزدیک‌تر باشد، بهتر است. هر چه نور بتواند رنگ‌های بیشتری را تولید کند، تصویر نهایی از نظر رنگ، دقیق‌تر است. رینگ‌لایت‌هایی با  CRI برابر با ۹۰ یا بالاتر، رینگ‌لایت‌های بسیار عالی در نظر گرفته می‌شوند و رینگ‌لایت‌های دارای CRI بین ۸۰ تا ۹۰ در دسته‌ی رینگ‌لایت‌های خوب قرار دارند. 

رینگ لایت های اگمان دارای  CRIبرابر با 90 یا بالاتر هستند.

شدت نور باید قابل تنظیم باشد

داشتن سطوح روشنایی متعدد، به این معنی است که می‌توانید نور رینگ‌لایت را متناسب برای هر محیط تنظیم کنید. مثلا ممکن است یک روز هوا ابری و روز دیگر آفتابی باشد. شما باید بتوانید متناسب با نوری که در محیط مورد نظر خود دریافت می‌کنید، شدت نور رینگ‌لایت را کم و زیاد کنید. یا ممکن است بخواهید آن را همراه با یک منبع نور دیگر استفاده کنید. در بعضی از رینگ‌لایت‌ها قابلیت تغییر نور از ۰ تا ۱۰۰ درصد وجود دارد و روشنایی آن با بازه‌های 5 درصدی افزایش پیدا می‌کند.

در رینگ‌لایت‌های دقیق‌تر و باکیفیت‌تر قابلیت افزایش و کاهش نور با بازه‌های یک درصدی هم وجود دارد. رینگ لایت های اگمان دارای این ویژگی هستند. این ویژگی رینگ‌لایت‌ها معمولا روی توضیحات بسته‌بندی آن ذکر شده است. به این ویژگی «تنظیم بدون گام» می‌گویند.

امکان تنظیم دمای رنگ داشته باشد

دمای رنگ یک ویژگی است که بر حسب واحدی به‌ نام کلوین (K) اندازه‌گیری می‌شود. این ویژگی بر زیبایی نهایی عکس یا ویدیوی شما تأثیر زیادی می‌گذارد. اتاقی که در آن هستید، لباسی که می‌پوشید و رنگ پوست شما بسته به دمای رنگ نور، می‌توانند متفاوت به نظر برسند. نور گرم معمولاً برای بیشتر رنگ‌های پوست بهترین عملکرد را دارد، اما اگر نور، خیلی گرم باشد، ممکن است پوست فرد نارنجی به نظر برسد. نور مایل به آبی می‌تواند یک چهره‌ی رنگ‌پریده را بی‌روح‌تر جلوه دهد. 

اکثر رینگ‌لایت‌ها حداقل سه تنظیم برای دمای رنگ دارند: سرد، خنثی و گرم. رینگ‌لایت‌هایی ترجیح دارند که تنظیمات دمای رنگ بیشتری را بین سردترین و گرم‌ترین سطوح ارائه می‌دهند. این ویژگی به شما امکان می‌دهد که با توجه به رنگ پوست و شرایط نور محیط، بهترین تنظیمات را انتخاب کنید.

به قابل تنظیم بودن زاویه و امکان نصب روی پایه دقت کنید

بهترین رینگ لایت

برای اینکه نتیجه‌ ی بهتری از نورپردازی با رینگ‌ لایت بزرگ بگیرید باید بتوانید نور را در زاویه‌ی مناسب خم کنید. برای مثال افرادی که از عینک استفاده می‌کنند، ممکن است نیاز داشته باشند که منبع نور را بالا ببرند و آن را با زاویه‌ی تندتر تنظیم کنند تا از بازتاب نور در عینک جلوگیری کنند. رینگ‌لایت‌هایی بخرید که پایه‌های آنها قابلیت تنظیم زاویه داشته باشد. ارتفاع پایه هم اهمیت دارد. هر چقدر که این پایه قابلیت تغییر ارتفاع داشته باشد، دست شما را برای تنظیم نور محیط باز می‌گذارد و برای محیط‌های مختلف و در شرایط مختلف می‌توانید از یک رینگ‌لایت استفاده کنید.

علاوه بر پایه، داشتن مفصل خوب در رینگ لایت بزرگ بسیار مهم هست چون در صورت خم شدن رینگ لایت برای کارهایی که لازم هست ما از روی سطحی عکاسی کنیم مفصل آسیب میبیند .

در رینگ لایت های اگمان مفصل های به کار رفته در محصولات تماما الومینیومی میباشند که کاربران به مشکل شکستگی مفصل بر نخورند.

به لوازم جانبی همراه رینگ لایت توجه کنید

علاوه بر پایه، اکثر رینگ‌لایت‌ها لوازم جانبی مختلفی مانند کیف حمل، هولدر موبایل برای گرفتن عکس از دارند. بعضی از جدیدترین مدل‌های رینگ لایت دارای یک کنترل از راه دور برای روشن کردن نور و تنظیم درجه حرارت رنگ یا روشنایی رینگ‌لایت هستند. این لوازم جانبی، استفاده از رینگ لایت را آسان‌تر می‌کنند، اما لوازم ضروری برای کار با رینگ لایت نیستند. اگر محدودیت بودجه دارید، می‌توانید از آنها صرف‌نظر کنید چون با حذف این لوازم جانبی، معمولا قیمت محصول هم کاهش پیدا می‌کند. هنگام انتخاب رینگ لایت، ویژگی‌هایی را که بالاتر عنوان کردیم در اولویت قرار دهید. سایر لوازم جانبی که در بعضی مدل‌ها همراه رینگ لایت در بسته‌بندی قرار دارد:

آینه – پایه نصب موبایل – درگاه شارژ – سه پایه کوتاه رومیزی

خرید پایه برای رینگ لایت بزرگ؛ چه پایه‌ای مناسب است؟

بعضی از رینگ‌لایت‌ها همراه با یک پایه عرضه می‌شوند. این پایه‌ها معمولا قابلیت تغییر ارتفاع دارند و خود رینگ لایت هم ممکن است چند درجه‌ای خم شود.

پایه‌ای انتخاب کنید که ارتفاع آن حداکثر تا حدود ۲ متر باز شود. کمتر از ۱.۵ متر هم پایه خوبی نیست چون اگر جلوی چنین پایه‌ای با ارتفاع ۱.۵ بایستید رینگ لایت کمی پایین‌تر از سر قرار می‌گیرد.

مناسب‌ ترین اندازه برای بهترین رینگ لایت بزرگ کدام است؟

رینگ‌ لایت‌ ها در اندازه‌ های مختلفی تولید می‌شوند و هر کدام برای نوع خاصی از عکاسی و نورپردازی مناسب‌ اند. هر چقدر رینگ لایت بزرگ تری بگیرید، نور بیشتری خواهید داشت. برای انتخاب اندازه‌ی رینگ لایت باید فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید. مثلا اینکه در چه فضایی قرار است عکاسی کنید یا معمولا در چه ساعتی از روز عکاسی می‌کنید؟

اندازه رینگ‌لایت‌ها بر اساس واحد اینچ مشخص می‌شود و به قطر بیرونی رینگ لایت اشاره دارد.

نور حلقه ای بزرگ

از رینگ‌لایت‌های ۱۸ اینچی می‌توانید برای روشن کردن یک اتاق متوسط استفاده کنید.

 

رینگ‌ لایت‌ ها چراغ ‌های ریز LED دارند و هرچه رینگ‌ لایت بزرگتر باشد، تعداد LED آن بیشتر است و نور خروجی آن افزایش پیدا می‌کند. هرچقدر قطر رینگ‌ لایت بیشتر باشد، نور را در محیط وسیع‌تری پخش می‌کند. در رینگ‌ لایت‌ های کوچک‌تر، LED‌ ها به هم نزدیک ‌اند در نتیجه نوری متمرکز ایجاد می‌کنند. برای عکاسی با رینگ لایت کوچک سوژه باید نزدیک منبع نور باشد.

اگر می‌خواهید از رینگ‌لایت به‌ عنوان نور محیط استفاده کنید، باید رینگ ‌لایت ‌های بزرگ ‌تر بخرید و آن را دور از سوژه بگذارید. اگر رینگ ‌لایت را برای افزایش نور چهره تهیه می‌کنید ، رینگ‌لایت‌های بزرگ بهترین گزینه هستند.

رینگ لایت چقدر باید از سوژه فاصله داشته باشد؟

 بدیهی است که هر چقدر نور به سوژه مورد نظر نزدیک‌تر باشد، نور بهتر و یکنواخت‌تر خواهد بود. با این وجود این مورد نیز کاملا به شما و محتوایی که می‌خواهید تولید کنید وابسته است. به طور کلی بهتر است نور باید 1.5 برابر قطر نور سوژه شما باشد. اگر از رینگ لایت بزرگ استفاده می‌کنید آن را در فاصله 60 سانتی متری از سوژه قرار دهید تا نور روشن و واضح باشد.

قیمت رینگ لایت به چه چیزهایی بستگی دارد؟

قیمت مهم‌ترین فاکتوری است که روی انتخاب ما تاثیر می‌گذارد و روی کیفیت خود رینگ‌ لایت هم موثر است.

رینگ لایت‌های خیلی ارزان هم لوازم جانبی کمی دارند و هم امکانات تنظیم نور کمتری به شما می‌دهند. همچنین در بیشتر مواقع یک بار مصرف هستند و در صورت خرابی غیر قابل تعمیر هستند.

ما به شما توصیه می‌کنیم برند اگمان را انتخاب کنید و از کمی بیشتر هزینه کردن نترسید چون با این هزینه بیشتر مطمئن می‌شوید که محصولی با طول عمر بیشتر خریده ‌اید و بهترین رینگ لایت را تهیه کردید.. همچنین با داشتن گارانتی خیال شما از هر نظر بابت خریدی که انجام میدهید راحت هست.

محصولات اگمان