راهنمای خرید رینگ لایت

راهنمای خرید رینگ لایت

راهنمای خرید رینگ لایت

اگر به دنبال خرید رینگ لایت هستید حتما مقاله زیر را با دقت مطالعه کنید :

منظور از رینگ‌لایت چیست؟

رینگ لایت‌ها غالبا از یک حلقه ساخته شده‌اند که بر روی آنها یکسری لامپ‌های LED و پرنور تعبیه شده است. این وسیله‌ی نورپردازی در حال حاضر بسیار پرکاربرد شده و چیزی فراتر از منابع نوری است که در آتلیه‌ها موجود می‌باشد. علت نامگذاری رینگ لایت به این دلیل است که در زبان انگلیسی رینگ به معنای حلقه می‌باشد و شکل ظاهری این منابع نور هم دقیقا مانند حلقه خواهد بود. بیشتر در عکاسی های حرفه‌ای و یا پرتره یا حتی انواع سلفی‌ها از این محصول استفاده می‌شود.

نور ایجاد شده توسط رینگلایت‌ها کاملا صاف و بدون سایه است که بیشتر برای عکاسی مدلینگ و آرایشگاه‌ها کاربرد دارد. عکاسی پرتره و یا چهره با استفاده از رینگلایت‌ها اگر به حالت کچ لایت و یا بازتاب نور در یک چشم باشد، جلوه و روح خاصی به چهره‌ی سوژه ی مورد نظرتان خواهد بخشید. می‌توان گفت علت حلقه‌ای بودن رینگ‌ها ابن ایت که لنز دوربین دقیقا درون آن قرار خواهد گرفت و منبع نور دور تا دور لنز را پوشش می‌دهد.

برای خرید رینگ لایت مناسب این مطلب میتواند به صورت کامل شما را راهنمایی کند .
راهنمای خرید نور حلقه ای

چه ویژگی هایی در خرید رینگ لایت اهمیت دارند؟

اکنون که با انواع رینگ لایت آشنا شدیم وقت آن است که به صورت تخصصی تر با مشخصات فنی و ظاهری یک رینگ لایت آشنا شوید و انواع معیارهای تعیین کننده برای خرید رینگ لایت را بشناسید.

اندازه حلقه نور

اولین معیاری که برای خرید رینگ لایت اهمیت دارد و هر کاربری در نگاه اول به آن توجه می کند، اندازه و قطر رینگ لایت است. هرچقدر که قطر حلقه بیشتر باشد، نور سافت یا نرم تری ایجاد خواهد شد و رینگ لایت های کوچک تر نورهای شدید تری را ساطع می کنند. موضوع بعدی نوع منبع نور است که معمولا در انواع رینگ لایت ها از منبع نور LED یا SMD استفاده می کنند که معمولا در اکثر رینگ لایت ها از نور LED استفاده می کنند.

اکثر رینگ لایت های موجود در بازار قطری معادل 10 تا 18 اینچی دارند و هر کدام از آنها بسته به سایزی که دارند برای شرایط خاصی به کار گرفته می شوند. به صورت کلی  رینگ لایت های کوچک مناسب عکاسی از چهره و پرتره هستند و برای تابیدن نور روی سوژه مناسب اند. در طرف دیگر رینگ لایت های بزرگ مانند رینگ لایت های 18 اینچی و بزرگتر نور بسیار زیادی از خود ساطع می کنند که برای روشن کردن یک اتاق کوچک کافی است و همانطور که گفته شد هرچه سایز یک رینگ لایت بزرگتر باشد نور تابیده شده طبیعی تر خواهد بود.

باتری یا برق

بعضی از رینگ‌ لایت‌های مسافرتی باتری دارند و همزمان می‌توانید با برق مستقیم هم استفاده کنید.

باطری رینگ لایت در نهایت چند ساعت دوام دارد پس انتظار زیادی نداشته باشید و معمولا رینگ لایت‌های کوچک هستند که باتری دارند.

در کل خرید رینگ لایت که با برق مستقیم کار می‌کند بهتر است مگر این که نیاز خاصی داشته باشید .

رنگ و دمای نور

رینگ لایت‌های معمولی رنگ نورشان سفید و کمی مایل به زرد است. رینگ لایت‌های کمی حرفه‌ای‌تر امکان تنظیم رنگ و دما دارند. یعنی می‌توانید از نور خالص سفید به اصطلاح مهتابی تا نور زرد به اصطلاح آفتابی را داشته باشید.

در بعضی مدل‌ها هم از LED چند رنگ استفاده شده که می‌توانید انواع رنگ‌های اصلی را از موبایل یا ریموت کنترل تنظیم کنید. نورهای رنگی وقتی کاربرد دارد که بخواهید ویدیوهای خلاقانه ضبط کنید اما تنظیم دمای نور خیلی مهم است و توصیه می‌کنیم رینگ لایت بدون قابلیت تنظیم دمای نور نخرید.

نوع و طول پایه

پایه رینگ لایت‌ها یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مشتریان موقع خرید رینگ لایت است.

پایه‌ها تنوع زیادی دارند. در کل این مدل پایه‌های در بازار موجود است:

  • پایه کوتاه رومیزی
  • پایه بلند قابل تنظیم و غیرقابل تنظیم
  • پایه دارای نگهدارنده موبایل
  • پایه با قابلیت نصب دوربین

 پایه‌های متفرقه برای نصب روی دیوار و …

هر کدام از این پایه‌ها با توجه به نیازی که دارید می‌تواند انتخاب درستی در هنگام خرید رینگ لایت حساب شود اما تا جای ممکن سعی کنید پایه‌‌ای را انتخاب کنید که قابلیت چرخش، کوتاه و بلند شدن، امکان سازگاری با ابعاد مختلف موبایل‌ها و همینطور قابلیت تنظیم زاویه بالا و پایین باشد.

خرید رینگ لایت
وزن رینگ لایت

رینگ لایت‌هایی که همراه با پایه بلند هستند وزنشان هم بیشتر است.

اگر قرار است رینگ لایت شما در جلوی آینه یا گوشه ‌ای از اتاق ثابت بماند، رینگ لایتی با پایه بلند و محکم بخرید که خب در این حالت وزن زیاد نه تنها عیبی ندارد، بلکه سنگین بودن کمک می‌کند لرزش کمتری داشته باشید.

اما اگر ولاگری همیشه در حال سفر هستید یا در طول روز در مکان‌های مختلفی عکاسی و فیلمبرداری می‌‌کنید، رینگ لایتی باید بخرید که وزن کمی داشته باشد.

زاویه نوردهی

زاویه نوردهی رینگ لایت‌ها از 30 درجه شروع می‌شود تا حدود 170 درجه. البته شاید رینگ لایت‌هایی ببینید که زاویه‌های کمتر و بیشتر هم پوشش می‌دهند اما حدود زاویه 120 درجه معمول و کافی است.

زاویه نوردهی بالاتر از 120 درجه فایده زیادی ندارد چون دوربین‌ها نمی‌توانند تصویری با زاویه بیشتر را ضبط کنند. مگر این که از لنز اولترا واید استفاده کنید.

زاویه کمتر رینگ لایت نور متمرکزتری می‌دهد. زاویه نور کمتر باعث می‌شود کمی فاصله گرفتن از مرکز رینگ لایت باعث کاهش نور روی چهره شود.

حلقه نور چیست
فضای موجود

بسیار مهم است که شما استفاده از رینگ لایت را برای چه فضایی می‌خواهید. اگر فضای شما فضای به نسبت بزرگ و جاداری است مانند سالن های آرایشگری، بهتر است از رینگ لایت های بزرگ به همراه سه پایه اسفاده نمائید. اگر در محیط های خیلی کوچک هستید بهتر است از رینگ لایت های سلفی استفاده کنید. ما خرید رینگ لایت های سلفی را پیشنهاد نمی کنیم چون اصلا نور مناسب برای تولید محتوای شما را  ایجاد نمی کنند .

رینگ لایت‌های دارای آینه

یکی از کاربردهای اصلی رینگ لایت در این روزها، استفاده از آن در سالن‌ها و میزهای آرایش است.

معمولاً آرایشگرها رینگ لایت را جلوی آینه قرار می‌دهند تا بیشترین نور را روی چهره داشته باشند و با دقت بالایی بتوانند آرایش کنند.

برخی از ولاگرهای آرایشی هم دوربین را در وسط رینگ لایت و جلوی آینه قرار می‌دهند.

با توجه به این نیاز روز افزون، تولید کننده‌های رینگ لایت هم انواعی را ساختند که خودشان در وسط حلقه آینه دارند.

بعضی افراد هم دوست دارند تصویر خودشان را همزمان با ویدیو گرفتن یا عکس گرفتن در آینه ببینند تا هیچ عیب و نقصی در تصویر نباشد. در هر صورت، وجود آینه به جز کاربردی که گفتیم کاربرد دیگری ندارد.

پس در هنگام خرید رینگ لایت توجه داشته باشید که آینه هم اگر مورد نیاز شما هست روی محصول وجود داشته باشد .

رینکلایت
کیف رینگ لایت

یکی از مهمترین لوازم جانبی که باید در هنگام خرید رینگ لایت به اون توجه کنید کیف رینگ لایت می باشد چون شما را در هنگام جا به جایی رینگ لایت بسیار کمک می کند و مانع از اسیب رسیدن به خود رينگلایت میشود.

برای مشاهده ویژگی بیشتر این کیف رینگلایت می‌توانید به صفحه این محصول مراجعه فرمایید. در کنار این فراموش نکنید بخش پشتیبانی آنلاین اگمان همواره در کنار شماست تا به شما کمک کند تا بهترین ها را با مناسب‌ترین‌ قیمت خریداری کنید.

برای تهیه کیف آنتی شک و دست دوز شرکت اگمان میتوانید از طریق این لینک اقدام کنید .

 

سنسور دما

بطور كلي دما تجهيزات و منابع نورپردازي بعد از مدتي كاركرد افزايش ميابد. اين افزايش دما در رينگ لايت ها سبب كاهش طول عمر مفيد ال اي دي هاي موجود در رينگ لايت ميشود و در نتيجه آن خراب شدن اين منبع نور.

سنسود دما در رينگ لايت علاوه بر مطلع كردن شما از دماي رينکلايت،ميتوانيد سبب كاهش دماي اين منبع نور نيز بشود به اين صورت كه با تشخيص بالا بودن دماي رينگلايت شدت نور را كم و موجب كاهش دما و افزايش طول عمر مفيد رينگ لايت ميشود.

در تمامی رينگلایتهای اگمان این قابلیت به کار رفته است .

قابلیت نصب موبایل

اکثر افرادی که می خواهند عکس یا فیلمبرداری سلفی انجام دهند یا اینکه روی پلتفرم های موبایلی مانند اینستاگرام و اسنپ چت تولید محتوا می کنند، نیاز دارند که دوربین یا تلفن همراه خود را در یک جای ثابت قرار دهند. این افراد باید در هنگام خرید رینگ لایت توجه داشته باشید یک هولدر موبایل داشته باشد تا موبایل در مرکز آن ثابت قرار بگیرد.

بعضی از رینگلایت ها قابلیت قرار دادن دو عدد هولدر هستند که به شما کمک میکند که علاوه بر یک هولدر موبایل از یک آینه هم استفاده کنید .

کنترل از راه دور ( ریموت کنترل )

رینگ لایت‌های معمولی که فقط دکمه روشن و خاموش و تنظیم دمای رنگ دارند نیازی به ریموت ندارند چون فاصله زیادی از رینگ لایت نخواهید داشت، اما رینگ لایت‌های چند کاناله و چند رنگ حتما ریموت کنترل دارند.

رینگ لایت‌های جدید هم معمولاً اپلیکیشن مخصص موبایل دارند که به راحتی می‌توانید انواع تنظیمات و پروفایل‌های نوری را برای خودتان تنظیم کنید.

شرکت اگمان نیز قصد دارد تا به زودی از اپلیکیشن رینگ لایت خود رو نمایی کند تا کاربران به راحتی بتوانند به وسیله تلفن همراه خود رینگلایت را کنترل کنند .

شدت نور رینگلایت

شدت نور رینکلایت مهم‌ترین فاکتوری است که باید در نظر داشته باشید. هر چه دامنه شدت نور رینگ لایت بیشتر باشد یعنی وقتی که به نور خیلی کمی در تاریکی نیاز دارید یا وقتی که در فضای باز به نور نیاز دارید هم رینک لایت شما نور مناسبی خواهد داشت.

پس در صورت امکان قبل از خرید رینگ لایت بررسی کنید شدت نور رینگ لایت برای موقعیت‌هایی که می‌خواهید ویدیو یا عکس بگیرید کافی باشد.

بعضی مواقع اگر رینگ لایتها قابلیت شدا رینگلایت را نداشته باشند باعث میشوند در هنگام تهیه مطلب چشم شما اذیت شود و نتوانید شدت نور را تنظیم کنید .

ضمانت نامه و خدمات پس از فروش

یکی از مواردی که حتما باید به آن توجه داشته باشید، گارانتی یا همان ضمانت نامه است؛ امکان خرابی رینگلایتها کم نیست و به همین دلیل داشتن گارانتی خیال شما را تا حد بسیار زیادی راحت خواهد کرد.شرکت اگمان برای تمامی محصولات خود گارانتی یک ساله در نظر گرفته است و همچنین برای همه محصولات 5 سال خدمات پس از فروش به شما خریداران محترم ارائه می دهد .

به لوازم جانبی همراه رینگ لایت توجه کنید

علاوه بر پایه، اکثر رینگ‌لایت‌ها لوازم جانبی مختلفی مانند کیف حمل، پایه‌ی گوشی دارند. بعضی از جدیدترین مدل‌های رینگ لایت دارای یک کنترل از راه دور برای روشن کردن نور و تنظیم درجه حرارت رنگ یا روشنایی رینگ‌لایت هستند.

این لوازم جانبی، استفاده از رینگ لایت را آسان‌تر می‌کنند، اما لوازم ضروری برای کار با رینگ لایت نیستند. اگر محدودیت بودجه دارید، می‌توانید از آنها صرف‌نظر کنید .

هزینه و بودجه ی خرید رینگ لایت

توصیه می‌شود قبل از خرید رینگ لایت، نیاز های خود را به خوبی بسنجید، هزینه های خود را برآورد کنید و سپس اقدام به خرید یک رینگ لایت مناسب نمائید.

هر چه قدر که امکانات و قابلیت های رینگ لایت شما بیشتر باشد هزینه و بودجه ی بیشتری را می‌طلبد. همچنین اگر امکانات و قابلیت های آن کمتر باشد هزینه ی کمتری به خود اختصاص می‌دهد.

هنگام خرید به منبع نور آن نیز توجه کنید.

از کجا رینگ لایت بخریم؟

متاسفانه در سال‌های اخیر تعداد برندهای متفرقه و تقلبی در بازار رینگ لایت به شدت زیاد شده است. از طرف دیگر، تنوع و شکل‌های رینگ لایت هم روز به روز بیشتر می‌شود.

ما توصیه می‌کنیم با در نظر گرفتن نکات بالا،  از فروشگاه‌های معتبر و با سابقه‌ای خرید رینگ لایت را انجام دهید.

فروشگاه اگمان با قیمت‌های مناسب و با تضمین اصالت کالا خیال شما را از بابت خرید رینگ لایت راحت می‌کند.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری هم داشتید می‌توانید با کارشناسان اگمان تماس بگیرید و مشورت کنید.

برای خرید رینگ لایت و اطلاع از قیمت ها حتما از محصولات ما دیدن فرمایید.

در آخر؛ خرید رینگ لایت شاید کار خیلی سختی نباشد اما برای بهترین انتخاب لازم است استفاده خود از رینگلایت و کاربردی که توقع دارید را مشخص کنید. شما نیز تجربیات خود را از خرید رینگ لایت را در زیر مطلب با ما در میان بگذارید و همچنین اگر سوالی برای خرید رینگ لایت دارید همین جا بپرسید تا کارشناسان ما به آن پاسخ بدهند.

محصولات اگمان