نحوه استفاده از رینگ لایت

نحوه استفاده از رینگ لایت

آموزش استفاده از رینگ لایت

اگر با رینگ لایت آشنایی ندارید باید گفت که این وسیله یک نوع نور حلقه ای شکل با دهانه کاملا باز است که به صورت مستقیم در مقابل صورت سوژه قرار می گیرد. سپس شما با قرار دادن دوربین داخل دهانه ی این وسیله اقدام به عکاسی می کنید. تفاوت این نوع نور با فلاش های حلقه ای در این است که فلاش های حلقه ای به صورت مستقیم به دوربین وصل می شدند و با فشار دادن شاتر فعال می شدند ولی رینگ لایت یک منبع نور ثابت است که هیچ نیازی به اتصال به دوربین ندارد.

در این مقاله قصد داریم به طور کامل نحوه استفاده از رینگ لایت را برای شما دوست داران عکاسی و نور پردازی آموزش دهیم .

اموزش استفاده از رینگ لایت

نحوه روشن کردن رینگ لایت

ابتدا رینگ لایتی که تهیه کردید را از داخل جعبه در آورید.

سپس رینگ لایت را بر روی یک سه پایه قرار دهید .

دقت داشته باشید که کلید روشن-خاموش در حالت خاموش باشد .

اداپتور دستگاه را وصل کرده و بعد کلید روشن شدن را بزنید .

رینگ لایت روشن می شود .

سپس میتوانید با استفاده از ولوم هایی که معمولا روی رینگ لایت ها هست شدت نور و دمای نور را تغییر دهید .

نحوه استفاده از تجهیزات جانبی رینگ لایت

معمولا رینگ لایت ها دارای دو جا برای قرار گیری هولدر موبایل و اینه هستند که مناسب با کاری که میخواهید انجام دهید آنها را به دستگاه رینگ لایت خود وصل کنید .

نقد و خرید رینگ لایت

آموزش استفاده از رینگ لایت

سعی کنید هنگام نورپردازی با رینگ لایت فاصله زیادی از آن نداشته باشید .

برای کسانی که میخواند برای کارهای آرایشی از رینگ لایت استفاده کنند و به وسیله آن از مشتریان خود برای نمونه کار عکس بگیرند باید سعی داشته باشند بیشتر از 1 متر فاصله رینگ لایت تا مشتری نباشد . برای عکس های مربوط به ابرو و مژه این فاصله بیشتر از 50 سانتی متر نباید باشد .

اگر میخواهید از محصولات خود و یا کارهای هنری که دارید عکس برداری کنید باید توجه داشته باشید که بهتر است که محصول خود را روی زمین بگذارید و رینگ لایت را از بالا با زاویه 45 درجه به سمت محصول قرار داده تا کیفیت عکس بهتری داشته باشد .

برای تهیه فیلم و تولید محتوا اگر قصد یک کار واقعا با کیفیت را دارید می توانید از دو عدد رینگ لایت استفاده کنید که هر رینگ لایت با زاویه 45 درجه با سوژه قرار بگیرد .

اگر برای تهیه کلیپ برای یوتیوب و اینستاگرام می خواهید از رینگ لایت استفاده کنید می بایست رینگ لایت بیشتر از 1 متر با شما فاصله نداشته باشد زیرا فاصله بیشتر باعث ایجاد سایه می شود .

اگر دوست دارید هنگام عکاسی حلقه نور در چشمان شما بیافتد باید رینگ لایت را ، رو به روی صورت شما باشد ، و دوربین عکاسی را وسط رینگ لایت قرار دهید .

سعی کنید قبل از تهیه عکس با رینگ لایت دمای رنگ مناسب برای تهیه عکس خود را پیدا کنید .

در بعضی از مواقع هنگام عکاسی ما نیاز به تمام شدت نور رینگ لایت نداریم پس متناسب با نور محیط شدت نور دستگاه را تنظیم کنید .

برای فیلم برداری بهتر است موبایل خود را در قسمت هولدر موبایل قرار دهیم تا ثابت باشد چون اگر با دست بخواهیم فیلم بگیریم به دلیل لرزش دست رو کلیپ ما تاثیر میگذارد و کیفیت آن را پایین می اورد .

در هنگام استفاده از رینگ لایت رو سه پایه بلند توجه کنید که تمام پیچ های اتصالات را محکم کنید که رینگ لایت از آن جدا نشود .

استفاده از رینگ لایت بسیار راحت می باشد و شما می توانید به راحتی کار با آن را یاد بگیرید .

امیدواریم نحوه استفاده از رینگ لایت را تا اینجا مقاله یاد گرفته باشد .

عکاسی با رینگلایت

هر سوالی راجع به استفاده از رینگ لایت دارید می توانید در بخش نظرات از ما بپرسید .

محصولات اگمان