رینگ لایت دست دوم بخریم یا نه ؟!

رینگ لایت دست دوم بخریم یا نه !؟
خرید رینگ لایت دست دوم نیاز به دانستن همه مسائل فنی بوده و باید با نحوه تست و بررسی آن آشنا باشید که در این صورت می‌توانید از آگهی‌های اینترنتی برای خودتان رینگ لایت پیدا کنید و در صورت نداشتن دانش فنی لازم بهتر است از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر که دارای مشاوران و متخصصان هستند، خرید کنید.

رینگ لایت ارزان بخریم یا دست دوم؟

یکی از سوالات متداول افراد علاقه‌مند به کار تولید محتوا یا عکاسی و فیلمبرداری پس از فهمیدن این که رینگ لایت چیست، این است که حالا چه رینگ لایتی بخریم؟ گران یا ارزان؟ یا رینگ لایت دست دوم بخریم یا رینگ لایت ارزان!

اگر شما هم هنوز بین گزینه‌های متعدد خرید رینگ لایت نمی‌توانید انتخاب کنید بهتر است ادامه این مطلب از سایت اگمان را بخوانید.

آیا رینگ لایت ارزان ارزش خرید دارد؟

رینگ لایت‌ ارزان در بازار ایران بسیار زیاد است اما به قول معروف هیچ ارزانی بی‌دلیل نیست.

مدل‌های مختلفی وجود دارند که ارزان هستند؛ معمولاً ابعاد کوچکی دارند یا به نام رینگ لایت گوشی معروف هستند.

بر خلاف رینگ لایت بزرگ که به نام رینگ لایت سالنی هم مشهور است، رینگ لایت برای موبایل ارزان است و با هزینه نسبتاً کمی می‌توانید آن را تهیه کنید.

توصیه می‌کنیم قبل از هرکاری بدون در نظر گرفتن قیمت رینگلایت ها ، ببینید بهترین های موجود در بازار چه امکاناتی به شما می‌دهند.

بعد از بین همه امکانات و تجهیزات جانبی آنهایی را که واقعاً نیاز دارید را مشخص کنید.

فرضاً اگر می‌خواهید ویدیوهای سخنرانی جلوی دوربین ضبط کنید، هیچ نیازی به رینگ لایت رنگی ندارید، یا اگر رینگ لایتی که می‌خواهید بخرید باید ابعاد کوچکی داشته باشد، وجود ریموت کنترل ضروری نیست چون فاصله زیادی از دوربین نخواهید داشت.

بعد از تعیین نیازهای خودتان، بودجه‌ای که در نظر دارید را مشخص کنید.

در صورتی که امکانات زیادی نیاز دارید اما بودجه شما محدود است، می‌توانید به سراغ رینگ لایت دست دوم بروید. فقط موقع خرید تست‌های لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید همه چیز درست کار می‌کند. در هنگام خرید رینگ لایت دست دوم خیلی خیلی مراقب باشید.

رینگ لایت دست دوم

رینگ لایت دست دوم بخریم یا نه !؟

خرید رینگ لایت دست دوم از دیوار و یا سایت های دیگری که معمولاً اقلام دست دوم را عرضه می کنند نیز می تواند یک گزینه باشد.

اما آیا خرید رینگ لایت دست دوم از دیوار یا سایر سایتهای آگهی، منطقی ست؟

پیش از آن می بایست با عملکرد رینگ لایتها بیشتر آشنا شویم.

رینگلایتها معمولاً از مجموعه ای چیپ LED برای نورشان بهره می برند. این چیپ ها دارای عمر مفید مشخصی هستند. عمر LEDها به چند پارامتر بستگی دارد:

  • مدت زمان استفاده از LED
  • میزان حرارت در هنگام استفاده
  • کیفیت LED

این سه پارامتر، تاثیرگذارترین موارد در عمر LED و در نهایت عمر رینگ لایت هستند.

در مورد رینگ لایت دست دوم، باید در نظر داشت هر چه از آن رینگ لایت بیشتر استفاده شده باشد، مدت زمان باقی مانده از عمر LEDها کمتر است. این مورد را نمی توان به هیچ صورتی اندازه گیری یا بررسی نمود. در نتیجه خرید رینگ لایت دست دوم ریسک بالایی دارد. چرا که ممکن است چیزی به پایان عمر ال ای دی ها باقی نمانده باشد. نکته دیگری که هنگام خرید رینگ لایت دست دوم دیوار یا سایت های دیگر آگهی می بایست در نظر داشته باشید جنس بدنه رینگلایت است.

 رینگ لایتهای با بدنۀ پلاستیکی معمولاً دفع حرارت ناقصی دارند و به دلیل باقی ماندن حرارت در خود LED، در صورتی که ساعات زیادی رینگ لایت روشن مانده باشد، از عمر و کیفیت رینگلایت کاسته می شود.

اما رینگ لایتهایی که بدنه ABS دارند، دفع حرارت بهتری داشته و عمر مفید LEDها بالاتر می رود.

نکتۀ سوم کیفیت رینگ لایت است. برای اینکه از کیفیت رینگلایت اطمینان حاصل کنیم می بایست در مورد برند آن کمی تحقیق کنیم. آیا شرکت وارد کننده سایت معتبری دارد؟ رینگ لایت ساخت کدام کشور است؟ و … سوالات دیگری هستند که می بایست در هنگام خرید رینگ لایت دست دوم حتماً مد نظر قرار دهید.

رینگلایت دست دوم

آیا رینگ لایت دست دوم بخریم؟

اگر هدف شما خرید رینگ لایت گوشی است، پیشنهاد ما این است که آن را به صورت نو خریداری کنید؛ دلیل آن هم این است که هزینه زیادی ندارد و به راحتی می‌توانید آن را نو خریداری کنید.

خرید رینگ لایت دست دوم ریسک بالایی دارد و پیشنهاد نمی شود. همانطور که ذکر شد، ممکن است از رینگ لایت زمان زیادی استفاده شده باشد و خیلی زود LEDها بسوزند یا ضعیف شوند. معمولاً رینگلایتهای چینی و بعضی از رینگ لایت های خارجی موجود در بازار قابل تعمیر نیز نیستند و شرکتهای واردکننده و نمایندگی ها، خدمات پس از فروشی ارائه نمی دهند.

همچنین ممکن است رینگ لایت ارائه شده، کیفیت مناسبی نداشته باشد و از برندهای متفرقه باشد. حتی در هنگام خرید رینگ لایتهای نو نیز از اعتبار برند ارائه کنندۀ رینگ لایت و یا شرکت واردکنندۀ آن اطمینان حاصل نمایید. برخی افراد در سایت دیوار اقدام به فروش رینگ لایتهای بی نام و نشان نیز می نمایند که خرید از این افراد نیز مشکلات خاص خودش را دارد.

بعضاً قدرت رینگ لایت به عنوان مثال ۹۶ وات عنوان می شود، امّا در عمل محصول این میزان نور را فراهم نکرده و عملاً کارایی لازم را ندارد.

خرید رینگلایت دست دوم

مشکلات خرید رینگ لایت دست دوم

در بسیاری موارد مشتریان پس ار خرید رینگ لایت دست دوم و به مشکل خوردن آن برای تعمیر رینگ لایت دچار مشکل می شوند. چرا که تعمیرکار و لوازم یدکی رینگ لایت های متفرقه در بازار یافت نمی شود. اما زمانی که یک محصول آکبند از برندهای معتبر و یا ساخت داخل تهیه شده باشد، دیگر این معضلات را نخواهیم داشت!

برای اینکه بتوانیم یک رینگ لایت با قیمت مناسب و کیفیت عالی متناسب با نوع فعالیتمان انتخاب کنیم، حتماً با صرف اندکی زمان و تحقیق در میان آگهی های سایت دیوار و گوگل، به نتیجه خواهیم رسید.

بورسهای فروش لوازم عکاسی در تهران نیز می تواند گزینۀ مناسبی برای مقایسۀ رینگلایتها باشند، امّا اکثراً در فروشگاه ها قیمت بالاتر از سایت اعلام می شود. پس سعی کنید از واردکنندۀ مستقیم کالا و یا از برندهای معتبر و حرفه ای خرید داشته باشید تا در دراز مدت دچار مشکل نشوید.

محصولات اگمان